Liberecká Shanga

 

Jiří Hazlbauer JDPSN – Mistr Dharmy a vedoucí učitel zenového centra

Narozen 1975 v Praze, původním povoláním truhlář. Ve škole Kwan Um praktikuje od roku 1999. Pomohl s budováním, údržbou a provozem zenových center po celém světě. Zastával pozici opata hlavního kláštera Kwan Um v USA v Providence. V současné době je opatem Zenového centra ve vrážném, kde žije se svou ženou. V roce 2016 obdržel inka (pověření vyučovat zen i formou koanů) od zenového mistra Dae Kwanga. Je vedoucím učitelem sanghy ve Vrážném, Liberci a v Brně.

 


Jakub Kopecký – buddhistické jméno Um Do (Cesta zvuku).

Opat zenového centra Sam Bo Sa Liberec, učitel Dharmy

 Ve škole Kwanum praktikuji již sedmý rok. K zenu jsem se dostal díky svému tátovi. Sám jsem zkusil mnoho cest, ale v zenu jsem našel domov. Jsem rád za otevřenost a přímost zenového učení. Naše škola má jasný směr a vždy se máte na koho obrátit pro radu. Máme skvělé učitele s velkým srdcem a pochopením. Každý student zde najde bezpečné útočiště v Dharmě, Sanze a Buddhovi.

Sám Vám mohu pomoci jako učitel Dharmy ve výcviku s tím, začít praktikovat zenovou meditaci. Naučím Vás naše formy a rád pomohu i svou zkušeností.

V civilním životě pracuji jako vedoucí záchranář na libereckém traumacentru a věnuji se projektu Green Ways. Pomáhám lidem změnit návyky ve stravě, životosprávě a přivést je k přirozenému uzdravení.

Nabízím:
– uvedení do zenové meditace
– poradenství v oblasti životosprávy a zelených potravin (ječmen a chlorella)
– kurzy první pomoci
– zdravotní dohled

Srdečně Vás zvu do našeho zenového centra v Liberci.

kontakt:

602 756 401,

kopecky.liberec@gmail.com


 

 

Pavel Vaněk – buddhistické jméno Won Soeng (Původní přirozenost)

Ředitel zenového centra Sam Bo Sa Liberec

 

Dlouholetý praktikant zenové meditace, jógy, čchi-kungu – Qigong a lektor. Mimo zenové praxe jste srdečně zváni na Bodhi jógu. 

Na začátku každé cesty je vždy hledání, tázání po smyslu. Mé hledání mě kdysi zavedlo do dožó (tělocvičny japonského stylu) kde probíhalo pravidelné cvičení Aikidó. Tam jsem se poprvé setkal se zen buddhismem a východní filosofií. O rok později, počátkem 90 let jsem se začal věnovat také Józe. Vždy mne zajímalo rozvíjení a zkoumání těla, mysli a spirituality. Když se nám v životě něco přihodí, jaký to má důvod, příčinu a jak být v harmonii se sebou, s ostatními a s celým životem. Přes různá další cvičení např. Taichi a Qigong – Čchikung jsem začal postupně objevoval jak je důležité udržet mysl a tělo v rovnováze abychom mohli v životě optimálně fungovat. Navštívil jsem různé skupiny zabývající se meditacemi a určitým sebe rozvojem, ale teprve v naší zenové škole Kwan Um jsem našel kompletní, jasný přístup a směr. V roce 1995 jsem se zůčastnil svého prvního delšího (sedmi denního) společného zenového ústranní ve škole Kwan Um se zenovým učitelem. Původně jsem plánoval jen 4 dny, ale během té doby jsem mohl jasně pocítit a pochopit jasnost, otevřenost a praktickou použitelnost zenové praxe, která mi tehdy umožnila objevit a uvidět něco víc než jsem byl tehdy do té doby schopen vidět a vnímat.  Nakonec jsem zůstal celých sedm dní 🙂

Díky Buddhovi, Dharmě a Sanze jsem vděčný za mnohé.  V současné době jako učitel Dharmy  Vám mohu pomoci v začátcích zenové praxe: úvod do zenové praxe,  jak praktikovat zenovou meditaci a další formy, které používáme.

Civilním povoláním jsem Rehabilitační asistent v liberecké nemocnici.  Dále se již několik let se zabývám celkově zdravým životním stylem bez toho, abych to běžně takto nazýval nebo jinak specifikoval. Přes zájem o zdravou výživu a různá cvičení jsem se dostal k masážím a později k výživovému poradenství kde jsem začal hledat způsoby jak se dál vzdělávat a jak se o znalosti a zkušenosti podělit a předávat je dál.  Věnuji se projektu Green Ways. Jsem lektor jógy a čchi-kungu (Qigong)

Nabízím:

– poradenství v oblasti přirozeného zdraví, výživy, životosprávy a zelených potravin (ječmen a chlorella)

– masáže (Tuina – čínská léčebná energetická masáž, Baňkování – baňková masáž, Thajská terapeutická masáž Nuad borán, Klasická regenerační masáž používaná v rehabilitaci)
– cvičení na lekcích Bodhi Jóga – jóga a čchi-kung

Kdy a kde cvičíme Bodhi jógu?

Vždy středa 17:00 – 18:30,
19:00 – 20:30

Cena
1,5h – jednorázově 140,- Kč (na místě)
Permanentka vždy 10 lekcí 1200,- Kč (předplatné)

Studenti – jednorázově 100,- Kč (na místě)
Permanentka vždy 10 lekcí 800,- Kč (předplatné)

Kontakt: 774 608 108

POZVÁNKA: LEKCE BODHI JÓGY

Facebook Bodhi Jóga


 

Míša

Míša Brzobohatá – buddhistické jméno Bong Sahn (Vrcholek hory)

Hlavní učitelka Dharmy a forem v zenovém centru Sam Bo Sa v Liberci

Na první úvod do zenu , který se v Liberci konal, mě přivedla snaha o  hledání cesty a směru v životě. Jsme už takoví, že se stále za něčím ženeme, něco hledáme a chceme být lepší a dokonalejší. Když se pak člověk ptá sám sebe upřímně, k čemu je to dobré a  co hledá, odpověď nenalézá.
Po několika letech zenové praxe se pomalu a jistě přibližuji k poznání, že není nutné hledat a za něčím se pachtit, jsem blíž k tomu přijmout věci takové jaké jsou, tady a teď, a  nechat volný průchod naší vlastní podstatě a přirozenosti. V tom jsem našla své osvobození. A hlavně vím, že kolem libereckého zenového centra je fajn parta lidí  a dějí se tu zajímavé věci v přítomném okamžiku.

Kdo jsem? Máma 3 dětí, pohybuji se trochu v realitním světě, zajímám se o přírodní zahradu a malování, ráda chodím do lesa a do hor, cvičím v centru bódhijógu.

Jako učitel ve výcviku se na vás těším v našem zenovém centru Sam bo sa při úvodu do zenu pro začátečníky.

 Marek

Marek Bohdálek – buddhistické jméno Su Sahn (Vysoká hora)

Do Gam v zenovém centru Sam Bo Sa v Liberci (zástupce opata)

 

V liberecké zenové partě jsem od samého začátku, kdy jsme se scházeli ve třech, čtyřech lidech v bytě jednoho z nás. Na první pohled jsem poznal, že noví přátelé jsou stejně „praštění“ jako já a že jim podobně jako mně jde o to žít život z hlubší úrovně. Zenová meditace naprosto hladce zapadla do mé předchozí meditační praxe, kterou jsem již více let prováděl a v mnohém ji obohatila. Zejména jsem si mohl vyzkoušet víkendová meditační ústraní, která jsou pro mne velkým přínosem, a vřele je doporučuji, pokud Zen jen trochu vyzkoušíte a budete jej chtít více okusit a také se setkat s pravými zenovými učiteli. Dříve než jsem se setkal se Zenem, vyzkoušel jsem různé jiné duchovní směry, hlavně jógu, introspektivní filosofii, četl jsem díla Paula Bruntona, Ramany Maharišiho a nejvíce díla Eduarda Tomáše a jeho ženy Míly Tomášové. Po cca 10 letech „kopání“ různých studní tu více tu méně hlubokých, jsem se rozhodl pořádně se do toho opřít, vybrat si jednu a zamakat. Od té doby 7 let jezdím pravidelně do knihkupectví Avatar v Praze – na společnou meditační praxi (Středy od 17h) volnou i vedenou synem manželů Tomášových – Milošem T. a dalšími přáteli.

Zenová praxe stejně jako meditace v Avataru jsou velice přímé, hluboké a opravdové. Jsou bez vizualizací, snění nebo úniku od života. Myslím, že vedou k větší citlivosti a všímavosti k potřebám druhých lidí a současně dodávají vyrovnanost k praktické pomoci.

V civilním životě jsem fyzioterapeut s 20ti letou praxí maséra. Vedu cvičení pro děti, věnuji se aromaterapii, občas lukostřelbě, rád chodím do přírody, pěstuji bylinky. Jsem táta dvou skoro puberťáků.

Mohu vám pomoci v široké oblasti týkající se rehabilitace – akutních nebo chronických potíží zad, kloubů, poúrazových stavů, stavů po CMP, v rehabilitaci dětí apod.

Kontakt: tel. – 728 400 700, http://masazebohdalek.cz

 


David Chvalkovský

Jsem programátor, který se začal zajímat o to jak pracují úspěšní. K Zenu mě přivedla až knížka o Steve Jobsovi, který mě inspiroval v tom, kolik toho dokázal za svůj život vytvořit. Založil firmy Apple, Pixar, Next. Vytvořil produkty jako Macintosh, iTune, iPad, iPhone a další. Steve hledal stejně jako já svého učitele, jel za ním na rok až do Indie. Když se vrátil, tak nakonec zjistil, že v jeho blízkém okolí se jeden dobrý učitel nachází.

Stejně tak jako já jsem našel skvělou komunitu ve svém okolí, s kterou se můžu vydat stejnou cestou jako se vydal Steve, protože Zenová praxe je všude po světě stejná. Setkáváme se s lidmi z různých koutů světa, kteří praktikují úplně stejným způsobem jako my. Zenová praxe mi hlavně pomáhá v tom, že jsem dokázal při meditacích zklidnit svoji mysl, brát věci jednoduše, tak jak jsou a zaměřit se na to, co je v životě opravdu důležité.