Zenová škola Kwan Um

Název školy je odvozen od korejského jména bódhisattvy soucitu Kwan Seum Bosal – „Ten, kdo vnímá pláč tohoto světa.“ Kwan Um doslova znamená „vnímej zvuk tohoto světa“.

Tím je vyjádřen směr zenové praxe: dosáhnout osvícení a pomoci všem bytostem. Centra této školy jsou v mnoha zemích světa. Jejich smyslem je zpřístupnit praxi zen buddhismu každému zájemci. Lidé se v nich scházejí ke společnému cvičení, které zahrnuje meditaci vsedě, zpěvy súter, poklony a koanové rozhovory s mistrem.

Zenový mistr Seung Sahn předal dharmu a inka (pověření k samostatnému vyučování zenu) již několika zenovým mistrům a mistrům dharmy.

V Česku probíhá každý měsíc víkendové meditační ústraní, jehož se mnohdy účastní některý zenový mistr nebo mistr dharmy. V Praze, Brně, Olomouci, Děčíně, Zlíně a Českých Budějovicích se pořádají pravidelná meditační setkání (minimálně jednou týdně). Konají se i 3 měsíční letní a zimní ústraní zvaná kjolče.

 

IMG_3145

Jak finančně pomoci naší škole Kwan Um?
Pokud nakupujete přes internet, tak můžete škole pomoci tím, že nákup proběhne přes server GIVT.cz, kde jsme zaregistrovaní jako „Zenová Škola Kwan Um z.s.“
Probíhá to takto:
  1. Do vyhledávače zadáte http://givt.cz/
  2. Vyberte e-shop, ve kterém chcete nakupovat
  3. Vyberete organizaci, které chcete přispět. V našem případě: Zenová Škola Kwan Um z.s
  4. Potvrdíte, že chcete zahájit nákup. Registrovat se nemusíte, je tam proklik i bez registrace.
  5. No a pak už jste přesměrování do příslušného obchodu, kde pokud nakoupíte, budou nějaká procenta z nákupu převedena na účet naší školy. Váš nákup nebude o tuto částku vyšší.
 Zde se můžete podívat i na video návod.: https://givt.cz/jak-to-funguje